Криптокорина

Акваріумна рослина криптокорина

Чому окремо про цю рослину стаття? Все просто, вона одна з наших улюбленців. Криптокорина має безліч переваг. І безліч видів. Тому, ми часто у себе вирощуємо і продаємо цю рослину. Вона дійсно, наша улюблена.

Садимо ми його у кожен акваріум? Скоріше так ніж ні. З ним одна проблема – його завжди не вистачає. Розігнати його на виріст не виходить. Ми його скрізь у акваріуми додаємо. Але, як правило, небагато.

Здається, рослина проста. Родом із СРСР. Завжди зростав навіть у невибагливих акваріумах. І наповнювали все дно. Але з ним є свої особливості.

Особливості криптокорини

  • Рослина не вимоглива до освітлення. Навіть може рости без нього, задовольняючись тільки тим, що падає з вікна. При професійному вирощуванні не потрібно ставити багато освітлення.
  • Рослина ну дуже повільно росте. Маса збільшується протягом року вчетверо. Звісно ж, подача СО2 прискорює його зростання. Але питання в доцільності використання СО2 відкрите. Вибухового зростання не виходить.
  • Рослини не вимогливі до добрив. У більшості випадків ростуть без них. Ми підгодовуємо переважно МІКРО. При цьому зовнішній вигляд трохи краще стає. Макро додаємо тільки якщо в акваріумах немає рибок. Рослина дуже не любить пересадок. Пересадили, 2 місяці рослина гальмує, вона не росте, і листя часто скидає.
  • Рослина досить часто жила в акваріумах, де вода не підмінювалася взагалі. Тільки доливалася.
  • При температурі нижче 18 градусів перестають рости.
  • Люблять поживний ґрунт, хоча ми їх вирощуємо в кварцовому піску.
  • Багато хто може рости в палюдаріумах. У цьому форма листа змінюється. І швидкість зростання не зростає. При зниженні в ньому температури до 20 і нижче надводне листя падає у воду і нове листя в повітрі не росте.

Одне слово, це рослина для дуже лінивих травників. Коли нічого нема. Ні освітлення, ні догляду, ні добрив. І акваріум росте. Кажуть, цебрами викидаємо рослини. Але, у таких випадках питання, а якої якості рослини? Чи є у них товарний вигляд?

Отже рослина для новачків. Саме воно.

Які види криптокорини ми вирощуємо у себе

Є безліч видів криптокарин. Понад 60 видів. Навряд чи хтось має їх повну колекцію. Але, деякі види дуже вже нами улюблені. Виділили 13 видів.

Отже рослина для новачків. Саме воно.

Які види криптокорини ми вирощуємо у себе

Є безліч видів криптокарин. Понад 60 видів. Навряд чи хтось має їх повну колекцію. Але, деякі види дуже вже нами улюблені. Виділили 13 видів.

Криптокорина споріднена (Cryptocoryne affinis)

Середній план, висота 30-35 см. В акваріуми від 80 літрів.

Криптокорина беккета петча (Cryptocoryne beckettii petchii)

Cryptocoryne cordata Griffith var. siamensis (Gagnepain) або Криптокорина пурпурна (Cryptocoryne purpurea)

Середній план, висота 25-30 см. В акваріуми від 50 літрів. Точної систематики у ній немає.

Криптокорина зворотноспіральна (Cryptocoryne retrospiralis)

Криптокорина Валкера жовта, Криптокорина Лютеа (Cryptocoryne walkeri, Cryptocoryne lutea)

Середній план. Висота рослини 30-35 см. В акваріуми від 50 літрів. Напевно, найпопулярніша з цієї родини. Очень часто зустрічається в акваріумах. Ну, і в неї три офіційні назви. Що так само про щось говорить.

Криптокорина Вендта Коричнева (Cryptocoryne Wendtii)

Використовують у середньому плані. Висота до 30 см. В акваруїми від 40 літрів. Дуже схожа на жовту криптокарину. Але з особливостями. Трохи нижче, та інше забарвлення листя. Поєднуються разом.

Рослина для переднього плану. Висота до 12 см. В акваріуми від 20 літрів.

Криптокорина балансу (Cryptocoryne balansae) або підвид Криптокорини кучерявої Cryptocoryne crispatula

Висота до 50 см. Використовують на задньому плані. Акваріум від 100 літрів. Утримувати 2 схожих виду немає сенсу, утримуємо один.

Рослина середнього плану. Висота 20 см. В акваріуми від 40 літрів.

Криптокорина Бласса (Cryptocoryne blassii)

Рослина заднього плану. Висота до 50 см. В акваріуми від 100 літрів.

Криптокорина Гудоро (Cryptocoryne hudoroi)

Рослина заднього чи середнього плану. Висота 30-50 см. В акваріуми від 100 літрів.

Криптокорина парва (Cryptocoryne parva)

Тільки передній план. Зростає до 6 см. Найменша криптокарину. В акваріумах від 20 літрів.

Криптокорина Нурі (Cryptocoryne nurii)

Список криптокорін по висоті

Перший план: Криптокорина парва (6 см),  блискуча (до 12 см), беккета петча (10-15 см),

Середній план: Криптокорина Невілля (до 20 см), Нура (10-30 см), Криптокаріна Вендта (до 30 см),  пурпурна (25-30 см),Валкера (до 35 см), споріднена (До 35 см)

Які криптокорини ми не вирощуємо

Є кілька видів, які ми у себе не вирощуємо. Але іноді вони до нас потрапляють і ми їх можемо продавати.

Криптокорина апоногетонолиста (Cryptocoryne aponogetifolia)

Причина, рослина занадто велика. Довжина листя до 2 метрів. А ціна його копійчана порівняно з обсягами, які вона займає. Його зовсім не вигідно утримувати на продаж. Якщо для цього створювати акваріум. Об’єм від 200 літрів. А зросте на 300 грн. за місяць. При тому, що звичайної криптокарини на 1000 грн.

Криптокорина понтедерієлиста (C. pontederiifolia)

Нам не подобається її зовнішній вигляд. І те, що вона терпіти не може пересадок. Якщо в інших криптокарин майже завжди лист починається майже над ґрунтом, то у цього виду листова пластина може починатися від 15 см над рівнем ґрунту. Тому, зовнішній вигляд і складність у пересадці робить її не комерційним варіантом.

Криптокорина пурпурна (Cryptocoryne purpurea) або Криптокорина Гріффіта (Cryptocoryne griffithii)

Ми не знаємо, по правильному це той самий вид, чи різні види. Але, у будь-якому разі, нам вони не подобаються. Та сама причина, що й з попередньою криптокариною. Виростає до 40 см. І, вона досить рідкісна. І має один підвид, який ми вирощуємо. Але це підвид. І він значно відрізняється від вихідного вигляду зовні.


Be the first to comment “Криптокорина”